აგროსერვის ცენტრის ხილის საშრობ მინი-საწარმოში მოცვი გააშრეს
აგროსერვის ცენტრის ხილის გაშრობის სერვისით ცეცხლაურის მოცვის სანერგე მეურნეობამ ისარგებლა. აგროსერვის ცენტრმა სანერგეს მენეჯერს ხილის საშრობ მინი-საწარმოში  30კგ მოცვი გაუშრო.
„მოცვის სანერგედან მოცვის პირველი პარტია მოგვიტანეს გასაშრობად, თუმცა იგეგმება უფრო დიდი რაოდენობის მოცვის ნედლეულის შემოტანა და გაშრობაც,“ განაცხადა აგროსერვის ცენტრის ინჟინერ-ტექოლოგმა ინგა გაფრინდაშვილმა.
მოცვის გარდა, აგროსერვის ცენტრის ხილის საშრობში ვაშლის, ხურმისა და ქლიავის ჩირის დამზადებაცაა შესაძლებელი. 1 კილოგრამი ხილის ჩირის ფასი გასაშრობი ხილის მიხედვით 38-60 თეთრამდე მერყეობს. სურვილის შემთხვევაში ორგანიზაცია ფერმერს ხილის ჩირის შეფუთვის სერვისაც სთავაზობს.

Blueberry dried in Agro Service Center
Tsetskhlauri Blueberry Nursery dried 30 Kg blueberry in Agro Service Center fruit drying mini-enterprise. “At the present, we dried only small amount of blueberry, however we plan to receive a big offer soon,” Inga Gaprindashvili, engineer-technologist of Agro Service Center said.
Besides the blueberry, apple, persimmon and plum can be dried in Agro Service Center. Service price changes according to the fruit variety from 38-60 tetri. In addition, organization offers dried fruit packing service to the farmers.