აგროსერვის ცენტრში 2013 წელი შეაჯამეს
აგროსერვის ცენტრის ქობულეთის ფერმერთა მომსახურების ცენტრში ორგანიზაციის 2013 წლის სამუშაოების ანგარიშის პრეზენტაცია გაიმართა. მემცენარეობის, მეცხოველეობის, საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურების უფროსებმა და გაეროს პროექტის მენეჯერმა აგროსერვის ცენტრში გასული წლის საქმიანოებები შეაჯამეს. პრეზენტაციას აგროსერვის ცენტრის დირექტორი გოჩა ბერიძე, ENPARD Ajara პროექტის მენეჯერი ლაშა კომახიძე და აგროსერვის ცენტრის თანამშრომლები ესწრებოდნენ.
გასულ წელს ორგანიზაციაში მოეწყო გვარა-ხუცუბნის ვაზისა და ხეხილის სანერგე მეურნეობა, მუნიციპალიტეტებში გაიხსნა საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურები, მსხვილფეხა რქოსანი პირუტყვის ხელოვნური განაყოფიერების სადგურები, ასევე აგროსერვის ცენტრის ქობულეთის ფერმერთა მომსახურების ცენტრი.
2013 წელს, აგროსერვის ცენტრის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურებში კონსულტირება 6000-მდე ფერმერს გაეწია. გაეროს პროექტის ფარგლებში აგროსერვის ცენტრმა მოაწყო აგრო-ტური ფერმერებისთვის საქართველოს წამყვან საწარმოებსა და სანერგე მეურნეობებში, 20-მდე ფერმერს საჩუქრად გადასცა რძის სახდელი და საწველი აპარატები, გარდა ამისა ორგანიზაციამ ფერმერებს ქედის, შუახევისა და ხულოს მუნიციპალიტეტებში უსასყიდლოდ მოუწყო 6 მოცვისა და კაკლის სადემონსტრაციო-საჩვენებელი ნაკვეთები. პრეზენტაციაზე 2014 წლისთვის დაგეგმილი ღონისძიებებიც განიხილეს.

Final Review of 2013 was made in Agro Service Center
Presentation regarding to the works and projects accomplished by the Agro Service center in 2013 has been made in farmers service center in Qobuleti. The heads of departments of Greenery, Animal Husbandry, Informational-Consultative Service Centers and the project manager of United Nations Development Program summarized the activities carried out by their departments during 2013. The director of Agro Service Center Gocha Beridze, ENPARD Ajara project manager Lasha Komakhidze and the employees of Agro Service Center attended the presentation.
In 2013 Agro Service Center established fruits and vine nursery in Gvara-Khucubani and opened farmers service center there in Qobulety, as well as opened Informational-Consultative Service Centers and Artificial Insemination services in each municipality of Ajara region. Among the activities carried out by the organization during last year are agro-tour for farmers in Georgian leading enterprises and companies, milk separators and milking machines for 20 farmers selected from all municipalities of Ajara, as well as 6 bilberry and walnut demonstration plots in Qeda, Shuakhevi and Khulo established for farmers with free of charge. Besides above mentioned activities, 6000 farmers in whole Ajara region have been provided by consultation-recommendations by the Agro Service Center consultants. Activities planned in Agro Service Center for 2014 have been also discussed at the presentation.