მინისტრის შეხვედრა ა.მ.ა.გ-ების თავმჯდომარეებთან
აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში ახლად ჩამოყალიბებულ აქტიურ მოქალაქეთა ადგილობრივი გაერთიანების (ამაგები) თავმჯდომარეებთან შეხვედრა გამართა აჭარის სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლაშა კომახიძემ.
შეხვედრაზე განიხილეს ამაგების შემდგომი განვითარების საკითხები.
სულ რეგიონში შექმნილია 45 ამაგი, მათ შორის 6 ამაგი ქედის მუნიციპალიტეტში, 13 ქობულეთის მუნიციპალიტეტში, 4 შუახევის მუნიციპალიტეტში,  15 ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში, ხულოს მუნიციპალიტეტში -7 ამაგი.  ამაგებში 677 წევრია, რომელთაგან 432 კაცია და 245 ქალი. მათი საქმიანობის იურიდიული ფორმა არის ა(ა)იპ.
შეხვედრას  აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრისა და არასამთავრებო ორგანიზაცია დემოკრატიული ინსტიტუტის წარმომადგენლები და ამაგების თავმჯდომარეების დაესწრო.

Meeting with heads of local association active citizens
Minister of Agriculture of Ajara, Lasha Komakhidze held a meeting with heads of local association active citizens  (AMAG). The meeting was held in conference hall of  hotel Radisson.
The meeting was focused on the further development issues of the organization.
Total amount of the AMAG within the region is 45, from which: 6 from Keda, 13 from Kobuleti, 4 from Shuakhevi, 15 from Khelvachauri, 7 from Khulo. Total amout of AMAG members is 677 from which 432 are men and 245 women.
The meeting attended representatives of the Ministry of Agriculture, Agro Service Centre director and director of non-governmental organization Democratic Institute.