„აგროსერვის ცენტრი“ -ის ხელმძღვანელმა სასათბურე მეურნეობები დაათვალიერა
„აგროსერვის ცენტრი“-ს დირექტორმა გოჩა ბერიძემ ბათუმში, კახაბრის უბანში არსებული ბოსტნეული კულტურების სასათბურე მეურნეობები დაათვალიერა. შეხვედრის მიზანი სათბურებში არსებული მდგომარეობისა და პრობლემების შესწავლაა, რათა მათი გათვალისწინებით მოხდეს ფერმერთა დახმარება „აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშეწყობი“-ის პროექტის ფარგლებში.
ფერმერ ზურაბ მიქელაძესა და გაბრიელ იაკობაძეს  თავიანთ სათბურებში ძირითადათ კიტრის, პომიდვრისა და წიწაკის ნარგავები აქვთ. როგორც დათვალიერებისას გაირკვა  სათბურებში დარღვეულია სათბურის მოწყობის, ნერგების განლაგებისა და მისი მოვლა-მოყვანის წესები. „აგროსერვის ცენტრი“-ს დირექტორმა ფერმერებს UNDP-ის პროექტი გააცნო და აუხსნა, რომ თანამშრომლობის შემთხვევაში ორგანიზაცია მათ ფინანსურად დაემარება რომელიმე კონკრეტული პრობლემები მოგვარებაში.
„ჩვენ მოვიყვანთ სპეციალისტს სათბურის მოწყობის საკითხებში, რომელიც შეაფასებს აქ არსებულ მდგომარეობას. ამის შემდეგ გადაწყდება რას გააკეთებს „აგროსერვის ცენტრი“ და რას გააკეთებთ თქვენ,“  განაცხადა გოჩა ბერიძემ.

The director of “Agro Service Center” observes the greenhouses
The director of “Agro Service Center” Gocha Beridze visit vegetable greenhouses in Khakhabery district in order to study the existing problems there. According to the problems farmers will be supported within the program called “Support to the agriculture development in Ajara region” by the organization.
After observing the condition in Zurab Miqeladze’s and Gabriel Iakobadze’s vegetable greenhouses Agro Service Center specialist have found out that rules about the greenhouse construction and seedling arrangement have been violated. Director of Agro Service Center introduced UNDP project to them and explained that in case of cooperation organization will help them financially to solve any specific problem.
“We will bring a specialist regarding to the greenhouse construction, who will assess the situation there. After that will be decided what will be done by Agro Service Center and by you,” Gocha Beridze said.