შუახევის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის თანამშრომლები „თურქული“-ს ვაქცინაციის პროცესში ერთვებიან
შუახევის მუნიციპალიტეტში დასრულების ფაზაშია ინფექციური დაავადების „თურქულის“ საწინააღმდეგო ვაქცინაციის პროგრამა, რომელსაც   საქართველოს მასშტაბით „სურსათის უვნებლობის, ვეტერენარიისა და მცენარეთა დაცვის სააგენტო“ ახორციელებს.     ვაქცინირების პროცესში შუახევის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის ვეტერინარმა არჩილ შაინიძემაც მიიღო მონაწილეობა. რადგან ზაფხულის პერიოდში პირუტყვის ძირითადი ნაწილი მთის საძოვრებზე იმყოფება სურსათის ეროვნული სააგენტოს სპეციალისტებმა  ვაქცინაცია ისეთ მთის საძოვრებზე ჩაატარა, როგორიცაა  მერიაყელი, შუაიაილა, შედრეკილი, კატრიანი, ყავრიანი, სადაც სულ 3000-მდე  მსხვილფეხა პირუტყვი აიცრა.
ვაქცინაციის მიმდინარეობისას შუახევის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის ვეტერინარი მოსახლეობას ვაქცინაციის აუცილებლობაზე ესაუბრებოდა და მათ იმ საშიშროებებს განუმარტავდა, რომელიც  პირუტყვის დაავადების შემთხვევაშია მოსალოდნელი.
აგროსერვის ცენტრის სპეციალისტები მოსახლეობის ინფორმირებას დაავადება „თურქული“-ს შესახებ ვაქცინაციის პროგრამის დასრულებამდე გააგრძელებენ.

The employees of Shuakhevi Informational-Consultative Service Center got involved in the process of vaccination against the Foot-and-Mouth Disease (FMD)
The vaccination program against the Foot-and-Mouth Disease (FMD) provided by the specialists of LEPL National food Agency around Georgia has been in the final phase in Shuakhevi municipality.  The veterinarian of Shuakhevi Informational-Consultative Service Center, Archil Shainidze has participated in the process as well.  Because the main part of cattle have been at mountain pastures in summer, vaccination process has taken place there in Meriakeli, Shuaiaila, Shedrekili, Katriani and Kavriani mountains, where Almost 3000 cows have been vaccinated by the specialists.
The veterinarian of Shuakhevi Informational-Consultative Service Center informed farmers about the risks which the disease can bring and suggested vaccination of cattle. Agro Service Center specialists will continue informing people about the Foot-and-Mouth Disease (FMD) until the end of vaccination.