„აგროსერვის ცენტრი“ სომხურ კომპანია „კარდ“-თან მემორანდუმს აფორმებს
“აგროსერვის ცენტრ”-სა და სომხურ კომპანია „კარდ“-ს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომელიც ორგანიზაციებს შორის გამოცდილების გაზიარებასა და სპეციალისტების გადამზადებას ითვალისწინებს. ვიზიტის ფარგლებში აგროსერვის ცენტრს კომპანია „კარდი“-სა და გაეროს საქართველოსა და სომხეთის წარმოადგნელები ეწვივნენ. ისინი ორგანიზაციაში სტუმრობისას  აგროსერვის ცენტრის ფუნქციონირებასა და ორგანიზაციაში მიმდინარე პროექტების მუშაობას გაეცნენ.
“კარდი“ სომხური არასამთავრობო ორგანიზაცია, რომელსაც გააჩნია რძის გადამამუშავებელი მცირე  მექანიზაცია, აწარმოებს მსხვილფეხა რქოსანი პირუტვის ხელოვნურ განაყოფიერებასა და ფერმერების კონსულტირებას.  კომპანია „კარდი“ გაეროსათან თანამშრომლობს. სწორედ მათი მეშვეობით დაუკავშირდა კომპანიის ხელმძღვანელობა  აგროსერვის ცენტრს და  მასთან თანამშრომლობა გადაწყვიტა.
კომპანიის წარმომადგენლები აჭარას სამდღიანი ვიზიტის ფარგლებში სტუმრობენ. გარდა აგროსერვის ცენტრში სტუმრობისა ისინი აჭარის სოფლის მეურნეობის მინისტრთან და აჭარის სამრეწველო პალატის წარმომადგენლებსაც  შეხვდნენ. მათ ასევე დააათვალიერეს აჭარის რეგიონში მოქმედი რძის გადამამუშავებელი კომპანიები და ერგეს პირუტყვის სასაკლაო. აგროსერვის ცენტრში ვიზიტის ფარგლებში კომპანიის წარმომადგენლებმა ჩაქვის ციტრუსის სანერგე მეურნეობაც დაათვალირეს.

“Agro Service Center” signs memorandum with the Armenian company “CARD”
The memorandum has been signed between the “Agro Service Center” and Armenian company “CARD”, which implies providing trainings for specialists and sharing experience between the companies. The representatives of “Card “company and UNDP from Armenia and Georgia visited “Agro Service Center” within the frame of visit. They got acquainted with the functioning of organization and ongoing projects.
“CARD” is the Armenian Non-commercial Legal Entity, which owns milk processing small enterprise, which produces artificial insemination for cattle and provides farmers with consultations. “CARD” collaborates with UNDP through which they contacted “Agro Service Center” and made decision to cooperate with them.
The representatives of above mentioned company visited Ajara within the three-day visit. In addition visiting the Agro Service Center they held meetings with the Minister of Agriculture and the representatives of Chamber of Commerce of Ajara. They also visited the milk processing companies functioning in the region and the cattle slaughter-house in village Erge. Within the frame of visit in Agro Service Center the representatives of “CARD” also visited the citrus nursery in Chaqvi.