„აგროსერვის ცენტრი“- ს დირექტორისა და UNDP-ის პროექტის მენეჯერის შეხვედრა ფერმერებთან
მებაღეობის, მებოსტნეობის, მეცხოველეობისა და სხვა დარგებში საჩვენებელი პროექტების მომზადების მიზნით „აგროსერვის ცენტრი“-ს დირექტორი და გაეროს განვითარების პროგრამის, აჭარის ეკონომიკური განვითარების პროექტის მენეჯერი ხელვაჩაურში ფერმერებს შეხვდნენ. მათ ფერმერთა საჭიროებები გამოიკვლიეს, რათა მიღებული ინფორმაციის საფუძველზე დაიგეგმოს პროექტები, რომლებიც მუნიციპალიტეტში განხორციელდება.
„აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშეწყობი“-ს პროექტის ფარგლებში, რომელსაც UNDP აფინანსებს აგროსერვის ცენტრი შეიმუშავებს სადემონასტრაციო პროექტებს რეგონის მაშტაბით, რომლის საფუძველზეც მიმდინარე წლის ბოლომდე მინიმუმ 30-მდე ფერმერს, 60 000 აშშ დოლარის ფარგლებში ნაწილობრივ დაუფინანსდება მეურნეობა, ფერმა თუ სათბური მისი განვითარების ხელშეწყობის მიზნით.
სადემონსტრაციო პროექტების შემუშავება „აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშეწყობი“-ს პროექტის ფარგლებში მიმდინარეობს, რომელსაც UNDP-ს ფინანსური მხარდაჭერით „აგროსერვის ცენტრი“ ახორცილებს. ის ფერმერების მიერ სოფლის მეურნეობაში ახალი მეთოდების გამოყენებასა და ცხადი ეკონომიკური სარგებელს, ინოვაციური მეურნეობების დანერგვას, ახალი ჯიშების გაცნობას, ფერმერების პრაქტიკული დახმარებისთვის ახალი უნარჩვევების გამომუშავებასა და სხვა საკითხების განხორციელებას ითვალისწინებს.
„აგროსერვის ცენტრი“-ს დირექტორი გოჩა ბერიძე და UNDP-ის პროექტების მენეჯერი ლაშა კომახიძე ფერმერებთან შეხვედრებს სხვა მუნიციპალიტეტებშიც გააგრძელებენ.

Agriculture development program introduced with farmers
In order to develop the demonstration projects in fruit and vegetable gardening, market-gardening and animal husbandry director of Agro Service Center Gocha Beridze and UNDP project manager Lasha Komakhidze meet the farmers in Khelvachauri. Meeting aims to determine the needs of farmers based on which the projects is to be implemented.
Above mentioned projects is to be developed within the frame of project named “Support to the agriculture development in Ajara region” by the Agro Service Center which implies co-financing minimum of 30 farmers (With 2,000.00 USD average budgets each) working in above mentioned fields till the end of current year.
Demonstration projects is to be implemented by the “Agro Service Center” within the frame of project called “Support to the agriculture development in Ajara region” financed by the UNDP, which implies using new methods in agriculture by farmers and explicit economic benefit, introduction of innovative and efficient farming, new varieties, as well as further development of projects by farmers and replication of approaches by others. It also implies development of new skills in farmers and implementation of practical assistance to them. Gocha Beridze and Lasha Komakhidze will continue meetings with farmers in other municipalities as well.