რთველი ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრში
დღეს, აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრში რთველი გაიმართა. ყურძნის კრეფაში და დაწურვაში სოფლის მეურნეობის მინისტრი ავთანდილ მესხიძე აჭარის მთავრობის წევრებთან და აჭარის უმაღლესი საბჭოს დეპუტატებთან ერთად დაესწრო. ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ მედიისა და საზოგადოების სხვა წევრები. სტუმრებს მასპინძლობას ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრის დირექტორი გოჩა ბერიძე უწევდა.
ვაზის სანერგე მეურნეობა 2013 წელს გაშენდა, სადაც სასუფრე-საღვინე ყურძნის 32 ჯიშია განთავსებული. ამ ეტაპზე სანერგეში 1 ტონამდე ცოლიკოური, ციცქა და კრახუნას ჯიშის ყურძენი დაიკრიფება, რომელიც დაიწურება და ღვინის სახლში ქვევრში განთავდება. რთველის შემდეგ ჩატარდა ჭაჭის გამოხდის, ჩურჩხელის ამოვლების და შოთის პურის ცხობის მასტერკლასები. ღონისძიებაზე განსაკუთრებულ საზეიმო განწყობას ქმნიდა ფოლკლორული ანსამბლი ქობულეთი.

Today,  Minister of Agriculture of Ajara Avtandil Meskhidze and representatives of Adjara government, harvested grapes in Agroservice Center.
Vine nursery in Agroservice centre were planted in 2013, there are 32 grape varieties of grape and each year organization is adding different varieties of grapes. This year 1 tons of grape harvest is expected in the nursery, the harvested product will be pressed and put into “kvevris”.
The guests of the  Agroservice Center have the opportunity to get acquainted with Kobuleti Wine House, taste and buy various kinds of wine, produced in Georgia. After the vintage, the master classes of chacha distillation, churchkhela rolling and bread baking was held in the nursery.