აგროსერვის ცენტრში აგრარული კომისიის გასვლითი სხდომა ჩატარდა
დღეს, აგროსერვის ცენტრის ქობულეთის ოფისში აჭარის უმაღლესი საბჭოს აგრარული კომისიის სხდომა გაიმართა, სადაც აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ შესრულებული სამუშაოების ანგარიში მოისმინეს. როგორც სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ აღნიშნა, უწყებამ გასულ წელს 1 პროგრამა და 6 ქვეპროგრამა განახორციელა, რისთვისაც 2 909 251 ლარი დაიხარჯა. მინისტრმა უწყების საქმიანობა წარმატებულად შეაფასა. 2015 წელს სამინისტრო 3 პროგრამისა და 10 ქვეპროგრამის განხორციელებას გეგმავს. გასვლით სხდომას ქობულეთში, აჭარის უმაღლესი საბჭოს დეპუტატების გარდა, საქართველოს პარლამენტის აგრარული კომიტეტის თავმჯდომარე გიგლა აგულაშვილი ეწსრებოდა.
შეხვედრის დასასრულს სტუმრებმა აგროსერვის ცენტრის მარწყვის სათბური, ბალახის ინტენსიური წარმოების დანადგარი, აგროქიმიური კვლევის ლაბორატორია და პირუტყვის ხელოვნური განაყოფიერების სადგური დაათვალიერეს. გარდა ამისა, მათ ვაზისა და ხეხილის სანერგე მეურნეობა და კოოპერატივებისთვის გადასაცემი მანქანა-დანადგარები მოინახულეს.

Session of Agrarian Issues Committee was held in Agro Service Center
Session of Agrarian Issues Committee was held in Agro Service Center today, where the report of the Ministry of Agriculture of Ajara have been listened by the deputies. As the Deputy Minister declared, 1 program and 6 sub-programs were implemented last year by the Ministry and 2 909 251 GEL was spend on it.. Ministry of Agriculture of Ajara plans implementation of 3 programs and 10 sub-programs in 2015. Besides the deputies of Supreme Council of Ajara Gigla Agulashvili, chairman of Agrarian Committee of Georgian parliament has attended the meeting.
At the end of Meeting guests visited Strawberry Greenhouse, Grass Fodder Machine, Mobile Soil Laboratory, as well as Vine and Fruit nursery and Machines which should be granted to the cooperatives in Agro Service Center.