აგროსერვის ცენტრმა განთიადის ფერმას რძის საწველი აპარატი გადასცა
აგროსერვის ცენტრის დირექტორმა მეცხოველეობის ფერმის მეპატრონე თემურ ჭაღალიძეს  რძის საწველი აპარატი გადასცა. აპარატი ფერმერს საჩუქრად პროექტ „ENPARD Ajara- სოფლის  მეურნეობის ხელშეწყობა აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში” ფარგლებში გადაეცა.  პროექტის მიზანი რეგიონში მეცხოველეობის განვითარების ხელშეწყობაა.
თემურ ჭაღალიძე ფერმაში ჰოლანდიური ჯიშის 10-მდე საქონელს უვლის, სადაც ერთი საქონელი საშუალოდ 25-30 ლიტრამდე რძეს იძლევა. სამომავლოდ ფერმერი წარმოების გაფართღოებას გეგმავს, საწველი აპარტი კი მას შრომას შეუმსუბუქებს და მოგებას გაუზრდის.
აგროსერვის ცენტრმა ამავე პროექტის ფარგლებში აჭარის მაშტაბით 20-მდე ფერმერი შეარჩია, რომელთა მსხვილფეხა რქოსანი პირუტყვის რაოდენობა 7 სულს აღემატება. მათ ნაწილს რძის სახდელი სეფერატორები და საწველი აპარატი უკვე გადაეცა, ნაწილს კი ის უახლოეს მომავალში გადაეცემა.

The director of Agro Service Center granted the owner of cattle farm Temur Tchagalidze with the milking machine. Farmer has been granted within the frame of project named as “ENPARD –Ajara Support to the agriculture development in Ajara region”, which aims support to the animal husbandry development in the region. Farmer Tchagalidze owns 10 cows in his farm and gets from 25 to 30 liter of milk from one cow in average; however Tchagalidze plans to expand his business in the nearest future.
Within the frame of above mentioned project 20 farmers have been granted with the milk separators and milking machines by the Agro Service Centre. The Farmers who owned more than 7 cows in their farms were chosen by the organization from all the municipalities of Ajara. Agro Service Center continues delivering process of milking machines in the future as well.