ტრეინინგი კაკლის მოვლა-მოყვანასთან დაკავშირებით
სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრში, ჩატარდა თეორიული სწავლება, კაკლის მოვლა მოყვანასთან დაკავშირებით. ტრეინინგი 2 დღიანი იყო და ფერმერებს საშუალება ქონდათ  გაცნობოდნენ კაკლის ბიოლოგიურ თავისებურებებს, რომელი ჯეშებია უფრო გავრცელებული საქართველოში, როგორ ხდება მათი გამრავლება, გაშენება და მოვლა, ასევე მავლებელ დაავადებებთან ბრძოლის მეთოდებზე გამახვილდა ყურადღება.
ტრეინინგს ესწრებოდნენ აგროსერვის ცენტრის ექსტენციის სამსახურის უფროსი, მირზა სუქნიშვილი, ფერმერები და აგრო სექტორში მომუშავეები.
ტრეინინგი ორგანიზაცია „Akduman fidanjilik” ექსპერტმა  და აგრო საკუნსულტაციო ცენტრის დირექტორმა, თომა ხალვაშმა  ჩაატარა.

Training about walnut plant and care
In N(N)JP Agroservice centre Gvara office, was held a theoretical study, about walnut planting and caring. On the training farmers had opportunity to get introduced with the biological peculiarities of walnut, as well, which species are more common in Georgia, their cultivation and maintenance, the trainer talked about harmful diseases and its control methods
The training attended the head of the extension department of Agroservice Centre, Mirza Suknishvili, also farmers and the workers of agricultural sector.
Training has held by the expert of the organization "Akduman fidanjilik" and the director of agricultural consulting center, Thoma Khalvashi.