აგროსერვის ცენტრის საქმიანობას პრესსტურის ფარგლებში ცენტრალური მედიის წარმომადგენლები გაეცნენ
30 მაისს, აგროსერვის ცენტრის ქობულეთის ფერმერთა მომსახურების სერვის ცენტრს პრესსტურის ფარგლებში 20-მდე ცენტრალური მედიის, გაეროსა და ევროკავშირის წარმომადგენლები ეწვივნენ. შეხვედრას სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარების რეგიონული ასოციაციის ხელმძღვანელი გიორგი მიშელაძეც ესწრებოდა. ვიზიტის ფარგლებში სტუმრები აგროსერვის ცენტრის ფერმერთა საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურს, ვაზისა და ხეხილის სანერგე მეურნეობას და ხილის საკონსოლიდაციო საწარმო დაათვალიერეს. გარდა ამისა, აგროსერვის ცენტრის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართა სემინარ-პრეზენტაციები საქართველოში სოფლის მეურნეობის განვითარების პერსპექტივების, კოოპერატივების მნიშვნელობის, ევროკავშირის პროგრამა ENPARD-ისა და აჭარაში აგროსერვის ცენტრის უნიკალურობისა და გამოცდილების შესახებ.
აგროსერვის ცენტრი ერთადერთი არაკომერციული ორგანიზაციაა საქართველოში, რომელიც სოფლის მეურნეობის განვითარებასა და მასში თანამედროვე მიდგომების დანერგვას ემსახურება. ამ მიზნით ორგანიზაციაში მოქმედებს ფერმერთა კონსულტირების, ნიადაგის აგროქიმიური კვლევის, ხილის შრობა-გადამუშებისა და მსხ. რქოსანი პირუტყვის ხელოვნური განაყოფიერების სერვისები. 2015 წლიდან კი ორგანიზაცია ფერმერებს საკუთარ სანერგეებში წარმოებულ ციტრუსისა და ვაზის ნერგებსაც შესთავაზებს. აგროსერვის ცენტრი 2011 წელს აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ დაფუძნდა. ორგანიზაციაში სერვისების უმრავლესობა გაეროსა და ევროკავშირის პროგრამების ფარგლებში ფინანსდება.

Journalists from central media get acquainted with the Agro Service Center activities during the press tour
20 journalists from leading Georgian media along with the representatives of UNDP and EU visited Farmers Informational Center in Qobuleti on 30 May. Giorgi Misheladze, head of Agricultural Cooperative Development Agency attended the meeting as well. Within the frame of press tour they visited Farmers Informational-Consultative Service Center, Vine and Fruit Nursery and Fruit Consolidation Center. Besides, they attended seminar-presentation held in Agro Service Center conference hall regarding to the agriculture development perspectives, function of cooperatives, ENPARD program and the experience and uniqueness of Agro Service Center in Ajara.
Agro Service Center is the only noncommercial organization in Georgia, which supports the agriculture development and introduction of modern technologies. For this purpose the services of soil agrochemical research, Cattle Artificial Insemination, fruit consolidation and farmers’ consultancy is functioning in the organization. From 2015 organization plans to offer new vine and citrus saplings produced in the nurseries of Agro Service Center to farmers. The Agro Service Center works in partnership with the European Neighbourhood Programme for Agriculture and Rural Development (ENPARD), which promotes agriculture development as a foundation for food security, sustainable production and rural employment.