„აგროსერვის ცენტრი“-ს ვეტერინარებმა ტრეინინგი გაირეს
8-9 სექტემბერს „აგროსერვის ცენტრი“-ს ვეტერინარებმა ტრენინგი გაიარეს თემაზე „ცურის პრობლემები, მასტიტები და რძის სანიტარია“. ტრენინგი სასტუმრო ანაკლიაში „ HEIFER“-ის პროექტის ფარგლებში ჰოლანდიიდან მოწვეულმა პროფესორმა იან სონმა ჩაატარა.
„ტრენინგი ნაყოფიერი იყო, რადგან ჰოლანდიელმა პროფესორმა მისი გამოცდილება გაგვიზიარა ჩვენთვის მნივნელოვან საკითხებზე,“ განაცხადა „აგროსერვის ცენტრი“-ს მეცხოველეობის განყოფილების უფროსმა გიორგი შერვაშიძემ.
ტრენინგის დასასრულს მონაწილეებს სერთიფიკატები გადაეცათ. „აგროსერვის ცენტრი“-ს ვეტერინარების გარდა ტრენინგს სამცხე-ჯავახეთიდან და სომხეთიდან ჩამოსული ვეტერინარები ესწრებოდნენ.

Agro Service Center veterinaries attended training on “Udder problems, mastitis and milk sanitation” in hotel “Anaklia” at 8-9th of September. Training was held within the project named as “Heifer Georgia” by the Professor Ian Sohn from Holland.
“As professor shared his experience on important issues with us training was productive,” Giorgi Shervashidze, Head of Cattle-Breeding department said.
At the end of training participants got certificates. Veterinaries from Samtskhe-Javakheti and Armenia attended the above mentioned seminar as well.