ბათუმის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის თანამშრომლებმა წისქვილკომბინატი „იმპერიალი-2000“ მოინახულეს
ბათუმის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის თანამშრომლებმა წისქვილკომბინატი „იმპერიალი-2000“ მოინახულეს. სპეციალისტები ადგილზე გაეცნენ წისქვილკომბინატის სამუშაო პროცესს, დაათვალიერეს თანამედროვე, საერთაშორისო სტანდარტისა და მაღალი წარმადობის დაზგა-დანადგარების მქონე წისქვილები, ხორბლის ტერმინალი, ფქვილის საწყობი, ავტოტრანსპორტიდან ხორბლის ჩამომცლელი, ადმინისტრაციული შენობა, ელექტრო ქვესადგური და სხვა დამხმარე შენობა-ნაგებობები.
წისქვილკომბინატის მფლობელისა და ხელმძღვანლის ამირან მალაყმაძის განცხადებით, წისქვილკომბინატში ხორბალი ძირითადად რუსეთიდად შემოაქვთ, რაც პროდუქციის ხარისხს ამაღლებს და კონკურენტუნარიანს ხდის სხვებთან შედარებით, რადგან ადგილობრივ ბაზარზე რუსული ხორბალზე მოთხოვნა მაღალია. კომბინატი სხვადასხვა ხარისხისა და ფერის ფქვილს, ქატოს, ნატეხ ხორბალსა და ღერღილს აწარმოებს. კომბინატში სულ 45 ადამიანია დასაქმებული.
საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის თანამშრომლებმა წისქვილკომბინატში არსებული პრობლემები მოისმინეს და იქ მყოფთ სოფლის მეურნეობის სამინისტროს პროგრამები გააცნეს მარცვლეული კულტურების წარმოების ხელშეწყობის მიმართულებით. წისქვილკომბინატის ხელმძღვანელის განცხადებით, ბაზარზე გაზრდილი მოთხოვნის შესაბამისად წისქვილკომბინატში მიმდინარეობს წარმოების გაფართოება, რაც დამატებით ფინანსურ სახსრებს საჭიროებს და იმედოვნებს, რომ თავისი საწარმო შეძლებს ისარგებლოს სახელმწიფო „შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტით“.

The employees of Batumi Informational-Consultative Service Center visit Flour Mill “Imperiali 2000”
The employees of Batumi Informational-Consultative Service Center have visited the Flour Mill named “Imperiali 2000”. The specialists have got acquainted with and looked around the working process of Flour Mill wheat terminal, flour storage room, unloader for unloading wheat from transport, administration premise, electrical substation and other auxiliary premises equipped with equipments meeting latest international standards and having high capacity.
According to the director and owner of Flour Mill Amiran Malakhmadze, wheat in the company is imported from Russia which increases the quality of product and makes it competitive compared to others because of high demand on Russian wheat on the domestic market. Mill produces flour, bran and coarse ground floor with different colors and quality. 45 people are working in the enterprise.
The employees of Batumi Informational-Consultative Service Center have got acquainted with the current problems of Flour Mill and introduced the programs of Ministry of Agriculture regarding to the support of cereals production to them. As the director of Flour Mill states, according to the increased market demand they are enhancing the production which requires additional financial recourses and hopes that their enterprise will be able to take advantage of “preferential agro loan” project.