ხულოს საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახური ხიხაძირის მოსახლეობას შეხვდა
ხულოს საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის თანამშრომლები ხიხაძირის თემის მაცხოვრებლებს შეხვდნენ.  კონსულტანტებმა ფერმერებს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ რაიონში მიმდინარე და დაგეგმილ პროგრამებზე ესაუბრნენ. კონსულტაციები გაუწიეს მოტობლოკების მიღების პრინციპზე. აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიზნობრივი პროგრამის ფარგლებში ხულოს მუნიციპალიტეტში 48 ერთეული მოტობლოკია  შეტანილი. ის მოსახლეობამ თანადაფინანსების პრინციპით (30% -ფერმერი და 70 %- სამინისტრო) შეიძინა. თუმცა, გაზრდილი მოთხოვნის გამო მათი შეტანა რაიონში ისევ იგეგმება.
შეხვედრაზე მთავარ თემას ხულოს რაიონში სასაკლაოების აშენებისა და საქონლის ხელოვნური განაყოფიერების ცენტრის ამოქმედების საკითხიც წარმოადგენდა. ა(ა)იპ „აგროსერვის ცენტრი“  მუნიციპალიტეტებში საქონლის ხელოვნური განაყოფიერების ცენტრების ამოქმედებას უახლოეს მომავალში გეგმავს.
შეხვედრაზე ფერმერებს ცოცხალი ძალის გამწევი გუთანი და სახნისები დაურიგდათ. რაიონში 120 ერთეული ცოცხალი ძალის გამწევი გუთანისა და 360 წყვილი სახნისის განაწილება მაისის შუა რიცხვებიდან დაიწყო. მას ფერმერები თანადაფინანსების პრინციპით (30 %  მოსახლეობა, 70% სამინისტრო) ყიდულობენ.

The employees of Khulo Informational-Consultative Service Center met residents of Khikhadziri community. Specialists discussed the ongoing and future programs of the Ministry of Agriculture of Ajara and provided farmers with the consultations regarding to the rules how to get Moto Cultivators. Within the frame of MOA (Ministry of Agriculture) programs 48 Moto cultivators have been distributed among the farmers in Khulo municipality. Moto cultivators’ quantity increase is planned in the nearest future because of farmers demand.
The specialists discussed building of animal slaughter house and opening of Artificial Insemination Service stations at the meeting as well. Agro Service Center plans to open AI Service centers in the municipality in the nearest future. The farmers were provided with ploughs and ploughshares within the frame of MOA programs at the meeting. Distribution of 120 ploughs and 360 ploughshares has begun from middle of May.