უცხოელმა ექსპერტმა ა.მ.გ.ე.ბ.ი-ს წარმომადგენლებს ევროპული გამოცდილება გაუზიარა
პროექტი ამაგ-ი „ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრის“ ხელშეწყობის ფარგლებში ჩამოყალიბდა, მისი მიზანია სოფლის განვითარების პროცესებში ადგილობრივი მოსახლეობის მონაწილეობითი მექანიზმის განვითარება და გამოყენება, სოფლად ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესება, რომელიც ორიენტირებულია სოფლის განვითარების სტრატეგიის შემუშავების ევროპულ გამოცდილებაზე და ინიციატივების მხარდაჭერაზე.
უცხოური გამოცდილების გაზიარების მიზნით, დღეს შერატონში გაიმართა შეხვედრა ამაგის წევრებთან, სადაც ბრიტანეთიდან მოწვეულმა ექსპერტმა კიარან განონმა მსგავსი გაერთიანების ევროპულ გამოცდილებაზე ისაუბრა.
შეხვედრას აჭარის სოფლის მეურნეობის მინისტრი ესწრებოდა. ლაშა კომახიძემ ა.მ.ა.გ.ე.ბ.ი-ს შემდგომი განვითარების საკითხებზე ისაუბრა.
შეხვედრის ორგანიზატორი იყო გაეროს განვითარების პროგრამის პროექტი ,,ენპარდი-სოფლის განვითარების ხელშეწყობა საქართველოში’’ რომელიც ხორციელდება ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით

Project “AMAG” goal is the development of local participatory processes in the regional development and improving the quality of life in rural areas, the project is focused on the European experience in rural development strategy. For this reason the British Expert held a meeting with AMAG representatives, to share the knowledge. At the meeting was discussed 2017 projects: support of greenhouse thrift development, rural development.
The meeting attended Minister of agriculture of Ajara, Lasha Komakhidze, he underlined the importance of promoting the development of agriculture and the implementation of an alternative system.
The organizer of the meeting was UNDP project Enpard-European Neighborhood Program For Agriculture and Rural Development, which is financed by European Union