„აგროსერვის ცენტრ“-სა და კომპანია „ბეტკო“-ს შორის მემორანდუმი გაფორმდა
„აგროსერვის ცენტრი“-ს ხელმღვანელი გოჩა ბერიძე და აჭარის სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ავთანდილ მესხიძე საქმიანი ვიზიტით თურქეთის რესპუბლიკის, ქალაქ ადანაში იმყოფებოდნენ. მათ თურქული კომანიების „ბეტკოსა“ და „ბეტა“-ს სანერგე მეურნეობები, სათბურები და ნერგის ხელოვნური განაყოფიერების ლაბორატორია მოინახულეს და კომპანიებში მიმდინარე პროექტებსა და ტექნოლოგიურ მიღწევებს გაეცნენ. ვიზიტისას „აგროსერვის ცენტრ“-სა და კომპანია „ბეტკო“-ს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომელიც ორგანიზაციებს შორის გამოცდილების გაზიარებასა და სამომავლო თანამშრომლობას ითვალისწინებს.
კომპანია „ბეტკო“ და “ბეტა“ პარტნიორი კომპანიებია, რომლებსაც სოფლის მეურნეობის სფეროში მოღვაწეობის ოც წლიანი გამოცდილება აქვთ. ისინი ნერგების ხელოვნური გზით გამრავლებასა  და  საირიგაციო სისტემების, ასევე სანერგე მეურნეობებისა და სათბურების მოწყობას უზრუნველყოფენ. კომპანიის სანერგე მეურნეობებსა და ლაბორატორიაში წელიწადში მილიონამდე ნერგს აწარმოებენ, რომელიც ექსპორტზე მეზობელ ქვეყნებში გადის.
კომპანიის წარმომადგენელები „აგროსერვის ცენტრ“-ს მიმდინარე წლის ივნისში სტუმრობდნენ. ორგანიზაციაში მიმდინარე პროექტების გაცნობისას მათ „აგროსერვის ცენტრ“-თან თანამშრომლობის სურვილი გამოთქვეს. კომპანია „ბეტა“-სა და „ბეტკო“-ს ხელმძღვანელების ვიზიტი ორგანიზაციაში შემოდგომაზე იგეგმება.

Memorandum signed between the Agro Service Center and “Betco” company
The director of “Agro Service Center” Gocha Beridze and the Deputy Minister of Agriculture of Ajara Avtandil Meskhidze had a business trip to Adana, turkey.  They visited orchards, greenhouses and in-vitro laboratory of plant in “Betco” and “Beta” company and got acquainted with their current projects and technological achievements.  Memorandum of collaboration has been signed between the “Agro Service Center” and “Betco” company, which implies future cooperation and sharing the experiences between the companies.
“Betco” and “Beta” are Turkish partner companies, which have 20 year working experience in agriculture. They provide in-vitro fertilization of plants, construction of irrigation systems and greenhouses.  Up to million saplings has been produced in their in-vitro laboratories and nurseries per year, which goes to export in the neighboring countries.
The representatives of “Betco” and “Beta’ companies visited “Agro Service Center” in June of 2013. After they got acquainted with the current projects of organization they expressed readiness for collaboration. They will visit Agro Service Center again in autumn.