UNDP-ის აჭარის ეკონომიკური განვითარების პროექტის მენეჯერი კონსულტანტებს შეხვდა
გაეროს განვითარების პროგრამის, აჭარის ეკონომიკური განვითარების პროექტის მენეჯერი ლაშა კომახიძე  „აგროსერვის ცენტრი“-ში UNDP-ის პროექტის ფარგლებში დაქირავებული კონსულტანტებს შეხვდა. კომახიძემ კონსულტანტებისგან ის საკითხები მოისმინა, რომელთა შესახებაც სპეციალისტები ფერმერების კონსულტირებას გეგმავენ.
„აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშეწყობი“-ს პროექტის ფარგლებში, რომელსაც UNDP აფინანსებს ორგანიზაციამ  აგრონომები, ვეტერინარები, აგრობიზნესის კონსლუტანტები და საქონლის ხელოვნური განაყოფიერების სპეციალისტები დაიქირავა, რომლებიც 6 თვის განმავლობაში სისტემატურ შეხვედრებს გამართავენ ფერმერებთან და დაეხმარებიან მათ მეურნეობების განვითარებაში.
„ამ პროექტის მთავარი მიზანია, რომ ფერმერმა მაქსიმალური სარგებელი მიიღოს. ამიტომ აქცენტი უნდა გაკეთდეს იმ ახალ ჯიშებზე მემცენარეობაში, რომლებიც დასაბუთებულია, რომ მაქსიმალურ ეკონომიკურ სარგებელს მოუტანს ფერმერებს,“ განაცხადა ლაშა კომახიძემ.

UNDP project manager meet consultants
UNDP project manager Lasha Komakhidze meets with the consultants of Agro Service Center who are working in the organization within the frame of UNDP Project.  Komakhidze got acquainted with the issues about which the specialists are planning to provide farmers with the consultations.
Agro Service Center hired specialist in agronomy, veterinary, agribusiness and artificial insemination within the frame of program called “Support to the agriculture development in Ajara region” financed by the UNDP.  Specialist will held intensive meetings with farmers in order to help them develop their farming during the past 6 month.
“This project is aiming to help farmers get maximum profit. Because of it emphasis should be given to the new varieties of plants, which are proved to bring maximum economic benefit for farmers,” Lasha komakhidze mentioned.