ქობულეთის საკონსულტაციო სამსახურის სპეციალისტებმა თანადაფინანსების პრინციპით შეძენილი სკები მოინახულეს
ქობულეთის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის სპეციალისტები სოფელ დაგვაში  მეფუტკრე გურამ ტაკიძესთან იმყოფებოდნენ. ტაკიძემ აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ქვეპროგრამის „მეფუტკრეობის განვითარების ხელშეწყობა“ ფარგლებში თანადაფინანსების პრინციპით (70% სახელმწიფო, 30% ფერმერი) ფინური ტიპის ფუტკრის 20-მდე სკა შეიძინა. აგროსერვისის ცენტრის კონსულტანტები ახლად დანერგილი სკების მუშაობის სპეციპიკასა და იმ თავისებურებებს გაეცნენ, რომელიც ჩვენს პირობებში არსებულ ფუტკარს გააჩნია.

Specialists of Qobuleti Informational Consultative Service Center observe hives co-financed by State
The specialists of Qobuleti Informational Consultative Service Center visit beekeeper Guram Takidze in Village Dagva. Farmer Takidze purchased hives within the targeted program of the Ministry of Agriculture of Ajara named as “Support Development of Beekeeping”, which implies co-financing the hives by state (70%- Ministry of Agriculture of Ajara, 30% - Farmer). Farmer purchased 20 Finnish type hives within the above mentioned program. Agro Service Center consultants got acquainted with the working specifics of new hives, as well as with the characteristics of local bees.